Sinds kort heeft de politie een televisiereclame omdat zij op zoek zijn naar nieuwe mensen. De politie is op zoek naar jou is de laatste zin in deze reclame. Maar wat zit hiervoor.
De reclame is als volgt: De politie zoekt
– agenten die sterk in hun schoenen staan
– die beslissingen durven te nemen
– en ingrijpen als het nodig is
– maar ook zoeken wij agenten die mensen willen helpen
– slachtoffers gerust stellen
– kunnen luisteren
– en agenten die zich goed kunnen inleven in anderen
Op zich niets aan de hand zou je zeggen. De beelden bij de tekst maken het duidelijk. Bij de eerste 3 uitspraken laten zij een MAN zien, bij de laatste 4 een VROUW.
Ik dacht dat ik een beetje overdreven reageerde toen ik de reclame voor de eerste keer zag en zei: “dit kan toch echt niet!” Maar aangezien de politie de reclame heeft aangepast en nu om en om een man en een vrouw laat zien, denk ik dat er meer mensen zich er aan stoorden.
Ik zag ze ook zomaar in de weer op Hyves, met een kekke Flash. Ze zijn wel behoorlijk in de weer dan…
het viel mij ook op, maar vond het niet irritant genoeg (ach ja ben een man he ;o) om actie te ondernemen. Waarschijnlijk een hoop andere mensen wel.
Raar dat ze bij de politie er zelf niet van te voren over nagedacht hebben.
Alleen wel een beetje jammer van hun timing. Net in het weekend van de brute aanval in Amsterdam op 2 agenten.
@ Dappere Bas,
van die aanval daar kan de politie ook niets aan doen. Timing van zo’n campagne kun je anders nooit goed inschatten, er gebeurt altijd wel iets. Dat ze niet beter hebben nagedacht over hoe de reclame over zou komen dat snap ik gewoon niet. Ik neem aan dat ze bij de politie een goed bureau gebruiken voor dit soort dingen. Maar ik denk dat ze ervan geleerd hebben, anders hadden ze de reclame niet aangepast.
M.